Chovatelská stanice Shih Tzu

Aktuálně

Shih Tzu patří do skupiny společenských psů. Má laskavou a přítulnou povahu, je to malý pes s velkým srdcem.Svého pána nadevše miluje, i když ne vždy jej na slovo poslechne. Má svoji hrdost a sebevědomí. Je veselý, přátelský a hravý. Pro svoji povahu a vzrůst může být chován v každém bytě.

Shih Tzu je oblíben nejen pro svoji povahu, ale i proto, že je velmi atraktivní. Na první pohled upoutá jeho dlouhá a splývavá srst. Pokud chceme zachovat jeho typický vzhled, je nutná každodenní pravidelná péče.

Shih Tzu je charakterem hrdý pes, miluje vyrovnanost, na druhé straně je velice citlivý, dokáže se vžít do nálad svých blízkých. Umí se stejným dílem radovat, ale i sdílet smutek. Těžce snáší hrubé zacházení. Shih Tzu bylo prakticky od počátku chováno jen pro potěšení lidem, jako věrný společník a kamarád, proto je pro něj velmi důležitý stálý kontakt s člověkem. Je inteligentní a chápavý, lásku potřebuje dostávat a umí ji i měrou vrchovatou rozdávat. Toto úžasné plemeno má svůj standard a svoji zajímavou historii.